• 0
PET BURKAS UN VĀKI, KAS KRĀSOTI MELNĀ KRĀSĀ IZMANTOJOT KRĀSVIELU BEZ KVĒPIEM

PET BURKAS UN VĀKI, KAS KRĀSOTI MELNĀ KRĀSĀ IZMANTOJOT KRĀSVIELU BEZ KVĒPIEM

Melnā krāsviela ir pieprasīta plastmasas iepakojumu ražošanā no PET, propilēna un arī polietilēna. Tā piešķir iepakojumam pievilcīgu izskatu un pasargā produkciju no tiešiem saules stariem. Viens no galvenajiem melnās krāsvielas augstā pieprasījuma nosacījumiem ir pieņemamā cena.

Tomēr problēmas rodas, kad nepieciešams utilizēt melnas krāsas iepakojumus, jo to nav iespējams automātiski šķirot. Amorfo oglekli (ogli), ko parasti dēvējam par "kvēpiem" absorbē tuvo infrasarkano starojumu, ko izmanto šķirošanas iekārtās. Rezultātā sensori neatpazīst materiālu un tas nokļūst pie neidentificējamajiem atkritumiem. Tas nozīmē, ka melnā plastmasa tiks vai nu sadedzināta, vai aprakta atkritumu poligonā.

Šī iemesla dēļ daudzi patērētāji un vadošās mazumtirdzniecības ķēdes ir samazinājušas pieprasījumu pēc iepakojumiem melnā krāsā, lai gan tie ir vizuāli pievilcīgi. 

Saskaroties ar šiem izaicinājumiem krāsvielu ražotāji ir izstrādājuši jaunu melnu krāsvielu, kas nesatur kvēpus un produktus, kas ražoti no jaunās krāsvielas ir iespējams automātiski šķirot. Šobrīd tirgū ir pieejami vairāki risinājumi, kurus piedāvā dažādi ražotāji. 

Darbs ar jauno melno krāsvielu rada izaicinājumu ražošanas procesā, jo nepieciešams iestatīt iekārtas un pielāgot apstrādes režīmu. Stingras pārbaudes ir priekšnoteikums, lai jebkurš iepakojuma ražotājs varētu apgalvot, ka ir gatavs piedāvāt produktus, kas izgatavoti no bez kvēpu melnās krāsvielas. Reizēm ražošanas procesā atklājas, ka melns nemaz nav melns un plastmasas izstrādājumi ar bez kvēpu melno krāsvielu nokrāsojas pelēki vai pat zaļi. 

TRYPET veica pārbaudes un konstatēja, ka bez kvēpu melnā krāsviela no uzņēmuma Global Colors, kas ir viens no vadošajiem piegādātājiem šajā jomā, atbilst standartiem. Izmēģinājumi tika veikti uz PET izstrādājumiem un arī uz vākiem no polipropilēna. 

Krāsviela ir sertificēta saskarei ar pārtikas produktiem. 

Jaunās produkcijas paraugi  ir pieejami pēc pieprasījuma.